Информация о рассмотрении криминального дела относительно экс-сотрудника Измаильской прокуратуры

измаильский суд

Інформуємо, щодо розгляду кримінального провадження відносно колишнього працівника Ізмаїльської місцевої прокуратури у вчиненні ДТП зі смертельними наслідками.  

20 лютого 2018 року в деяких засобах масової інформації Одеської області була поширена інформація про те, що прокуратура Одеської області направила скаргу до Вищої ради правосуддя на дії голови Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області, який розглядає кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього працівника Ізмаїльської місцевої прокуратури у вчиненні ДТП зі смертельними наслідками.

За повідомленням, підставою для скарги стало те, що суддя не заявив собі самовідвід у вказаному кримінальному провадженні, не зважаючи на те, що обвинуваченим є колишній працівник Ізмаїльської місцевої прокуратури, а також прийняття суддею начеб то незаконного рішення, яке оскарженню не підлягає.

Прес-служба Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області висловлює свої співчуття родичам та близьким загиблої жінки внаслідок порушення правил дорожнього руху та висловлює своє негативне ставлення до будь - яких порушень правил, тим паче, які призводять до таких тяжких негативних наслідків. Будь - яка особа незалежно від статусу та становища в суспільстві несе відповідальність за порушення закону.

Запевняємо громадськість, що в межах повноважень суд належним чином розгляне кримінальне провадження, але в межах правової процедури встановленої Законом.

При цьому звертаємо увагу на те, що для того, щоб рішення суду було законним дуже важливим є дотримання чітко встановленої процедури та засад (принципів) судочинства. Серед них принципи змагальності та незалежності суду. Іншими словами при розгляді справи суд залишається арбітром (спостерігачем), а обов'язок доказування лежить саме на стороні обвинувачення (прокуратура) та захисту (обвинуваченого, захисника). Саме від їх позиції та активності залежить розгляд справи та остаточне рішення.

В тому числі тільки прокурор уповноважений порушувати питання про застосування чи продовження запобіжних заходів та обмежень, пов'язаних з ними. Суд позбавлений можливості з власної ініціативи порушувати вказані питання, навіть якщо строки закінчилися, Саме бездіяльність прокурора стала наслідком ухвалення рішення, яке Прокуратурою області називається незаконним.

Крім того в нашій правовій країні забороняється чинити тиск на суд у будь - який спосіб, а особливо коли справа, ще перебуває на розгляді.

Закиди прокуратури Одеської області про те, що суддя мав заявити собі самовідвід є абсолютно не обгрунтованими, оскільки за Законом та Кодексом суддівської етики суддя зобов'язаний бути неупередженим. Саме тому при розгляді справи суддя не може безпідставно самоусуватись від її розгляду.

Звертаємо увагу, що судді незалежні та непідзвітні нікому у своїй роботі, у тому числі незалежні і від учасників, які приймають участь по справі, у тому числі і від прокурорів, які виступають на стороні обвинувачення у кримінальному провадженні. Тому прийняття прокурором участі у справах на стороні обвинувачення ні в якому разі не може свідчити про те. що суддя буде упередженим по відношенню до цього прокурора в майбутньому (якщо не має інших даних про можливу упередженість судді - родичі, дружні стосунки та інші встановлені Законом обставини).

На підставі наведеного, передчасні до закінчення розгляду справи публічні оцінки, скарги на суддю свідчать тільки про одне - про спробу вчинити тиск на суд, але запевняємо не зважаючи ні на що, суд залишиться незалежним безстороннім та неупередженим.

Прес - служба Ізмаїльського міськрайонного суду

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: