Упрощение механизма аукциона с привлечением инвесторов госпредприятиями


Спрощено механізм проведення аукціону із залученням інвесторів державними підприємствами.

На засіданні Уряду було прийнято Постанову „Про внесення змін до постанови КМУ №530 від 17.04.2009 р.”, внесену до розгляду Державним Комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва.

Розроблення проекту постанови зумовлене надходженням численних скарг та звернень від представників бізнесу та інвесторів щодо  непрозорості, складності та тривалості   механізму проведення аукціону державними підприємствами із залученням інвесторів, передбаченого Постановою 530. Зокрема, раніше остаточне  рішення щодо інвестиційного проекту надавалось після розгляду як мінімум чотирма органами виконавчої влади. Окрім цього, владні органи мали право вимагати будь-які додаткові документи та повертати проект для доопрацювання з повтором довготривалих процедур. Отже, потенційний інвестор, після проходження всього шляху від підприємства до Кабінету Міністрів та навіть ставши переможцем аукціону, не мав гарантій, що угода буде укладена на узгоджених з ним умовах. Серйозні інвестори в Україні не були готові вкладати кошти у державні підприємства на таких непрозорих та нечітких умовах.

Запропоновані Держкомпідприємництвом зміни до Постанови КМУ № 530 від 17.04.2009 р. суттєво спрощують механізм проведення аукціону із залученням інвесторів державними підприємствами, чітко визначають перелік необхідних документів та термін їх розгляду, скорочують до 3 місяців.

Прес-служба
Держкомпідприємництва

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: