Отчет о встрече Премьер-министра с предпринимателями Украины


29 сентября прошла  рабочая встреча с представителями предпринимательских кругов Украины, посвященная решению проблемных вопросов функционирования продовольственных, непродовольственных и смешанных рынков, инициированная Госкомпредпринимательства, на которую приглашались и представители деловых кругов Измаила. Отчет о ней доступен в этой новости.
У своєму виступі  перед підприємцями Голова Уряду зазначила, що одним з найкращих варіантів  поліпшення умов праці і соціального захисту робітників ринків, врегулювання взаємовідносин між власниками, підприємцями та органами державної влади є руйнування монополій, які склалися на ринках. Серед системних заходів Прем’єр назвала врегулювання нормативно-правової бази та створення і опрацювання концепції альтернативних можливостей для працівників ринків у вигляді великих оптово-роздрібних торгівельних майданчиків.

Голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель підкреслила, що питання організації та діяльності ринків на центральному рівні до березня 2009 р. не було врегульовано жодним нормативно-правовим актом. Розпорошеність та відсутність єдиного підходу створювали умови для встановлення правил поведінки, вигідних, перш за все, власникам і адміністраціям, а права підприємців постійно порушувались.

На сьогодні вже зроблено низку важливих кроків на шляху поліпшення  умов праці і соціального захисту підприємців, врегулювання взаємовідносин між власниками, підприємцями та органами державної влади.

Постанова КМУ від 05.03.2009 р № 278 «Про заходи щодо стабілізації цін за надання послуг та оренду торгових приміщень (площ)», розроблена Держкомпідприємництвом, спрямована на усунення проблеми невмотивованого зростання орендної плати на ринках. Документ передбачає, що розмір орендної плати в поточному році не може бути вищим, ніж станом на 1 січня 2009р., а підтвердження собівартості надання в оренду торгових приміщень і місць на ринках здійснюється через погодження з відповідними місцевими державними адміністраціями з урахуванням рекомендацій відповідних галузевих рад підприємців. У разі, якщо орендовані приміщення або їх частина на ринку передаються в оренду третім особам, вартість оренди за такі приміщення не повинна сумарно перевищувати 20% вартості, зазначеної у договорі оренди, укладеного з орендодавцем.

Вдосконалює діяльність ринків та врегульовує проблемні питання, зокрема, в частині дотримання правил торгівлі на ринках, повноти та своєчасності сплати ринкового збору, а також укладення договорів оренди торгових місць Постанова Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 № 868 «Деякі питання організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків». Запропонований Держкомпідприємництвом  і Радою підприємців механізм ліквідує зловживання адміністрацією ринку щодо підприємців, які торгують на ринках, а саме: стягнення неофіційних виплат (грошових внесків) з підприємців; ненадання розрахункового документу про сплату ринкового збору; незабезпечення на ринках протипожежної безпеки, вирішує питання щодо "стихійної" торгівлі, позбавлення підприємців місця роботи на підставі реконструкції ринку, справляння невстановлених договорами платежів; наявність посередницьких структур, які обмежують доступ на ринки торгуючих осіб, що не мають постійних місць торгівлі.

Захищає права жінок-підприємців та надає їм впевненості у зберіганні місця роботи Постанова КМУ від 09.09.2009 № 971 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми».

Реалізація урядових  рішень, спрямованих на підтримку підприємців  на сьогодні залежить виключно від дій органів місцевої влади. Прийнята Кабінетом Міністрів  Постанова № 518 від 21.05.2009 «Про утворення місцевих та регіональних галузевих Рад підприємців» забезпечує безпосередню участь підприємницької громадськості у реалізації державної політики в сфері розвитку підприємництва  як на місцях, так і на урядовому рівні.

Представники підприємців, які були присутні на зустрічі,  у своїх виступах неодноразово зазначали, що Урядом створено необхідну нормативно-правову базу, що спрямована на підтримку підприємців, розроблено дієві механізми, але рішення Уряду не виконуються на місцях. Підприємці наголошували, що місцева влада блокує впровадження урядових ініціатив.

У відповідь на скарги підприємців Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко пообіцяла, що за допомогою громадськості буде складено список керівників місцевої влади, що порушують вимоги законодавства і на розширеному засіданні  колегії МВС  Уряд знайде механізми вирішення  конфліктів.

Довідка.  Станом на 01.01.2009 р. в Україні діяло 2785 ринків, з них 518 ринків належали фізичним особам-підприємцям. За спеціалізацією ринки поділяються на: продовольчі (425 одиниць), непродовольчі (705 одиниць), змішані (1655 одиниць). Загальна площа ринків з продажу споживчих товарів складає 21,2 млн кв м. На  ринках налічується 905 тис. торгових місць.

Прес-служба Держкомпідприємництва
Понравилась статья? Поделиться с друзьями: