Обращение главы Госкомпредпринимательства к спикеру ВРУ по внесению изменений в законы о предпринимательстве


Голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель від імені всіх підприємців України  звернулась з листом до Голови Верховної Ради України з проханням позачергового ухвалення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів  України щодо сприяння здійсненню підприємницької діяльності». Нижче наводимо текст звернення.

Голові Верховної Ради України
ЛИТВИНУ В.М.

  Шановний Володимире Михайловичу!

В умовах світової економічної кризи вдосконалення регуляторної політики держави, створення сприятливого ділового середовища та спрощення умов ведення підприємництва в країні є критично необхідними для підтримки вітчизняного бізнесу та зменшення наслідків цієї кризи, скорочення безробіття та підвищення доходів пересічних громадян України.
Відстоюючи цю позицію, Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва неодноразово звертався до Верховної Ради України та до Уряду України з проханням підтримати відповідні законодавчі ініціативи та сприяти їх прискореному розгляду.
Так, Комітетом Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, за безпосередньої участі Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва ще в грудні 2008 року було підготовлено Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мінімізації негативних наслідків фінансової кризи для суб'єктів господарської діяльності», реєстраційний №3429, який був прийнятий в першому читанні 13 січня 2009 року.
Реєстрація та подальше ухвалення цього проекту в першому читанні було вкрай позитивно сприйняте представниками вітчизняного бізнесу, оскільки проект містив ряд надзвичайно важливих і навіть знакових норм щодо здійснення регуляторної реформи в країні. Наприклад, було передбачене впровадження принципу «мовчазної згоди», який діє в більшості країн світу, але є унікальним на пострадянському просторі – аналогічна норма діє лише в Грузії. Вперше за багато років було передбачено скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню. Окрім цього, до проекту було включено такі важливі норми, як впровадження можливості безстрокової дії ліцензій, зменшення мінімального статутного капіталу товариств з обмеженою відповідальністю та інші норми, які повинні були позитивно вплинути на інвестиційний клімат в Україні та сприяти покращенню місця України в різноманітних рейтингах (наприклад, рейтинг Легкості ведення бізнесу, що обраховується Світовим банком).
Незважаючи на очевидну необхідність ухвалення цього проекту, він був відхилений 21 травня 2009 р.
Але оскільки необхідність в прийнятті даного проекту була визнана всіма політичними силами, цей проект практично у тому ж вигляді був зареєстрований за підписами представників фракцій Партії регіонів, БЮТ, НУНС як Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння здійсненню підприємницької діяльності», №4581, який був прийнятий в першому читанні 2 червня. Вже 25 червня цей проект був прийнятий в другому читанні і в цілому.
На жаль, через деякі технічні неузгодженості (оскільки в проекті містилися норми, підтримані Верховною Радою України в іншому законопроекті, ухваленому в той же день), цей проект не був підписаний Вами і винесений на переголосування 9 жовтня.
Однак замість простого вилучення продубльованих норм вкрай важливий законопроект було скасовано Верховною Радою України. При цьому аргументи, що наводились ініціаторами такого скасування, не відповідають змісту законопроекту – наприклад, було сказано про те, що проектом передбачено автоматичне ліцензування виробництва ядерного палива. Зрозуміло, що це не відповідає дійсності і Верховну Раду України таким чином було введено в оману.
Інформація про скасування проекту була з сумом і тривогою зустрінута представниками малого і середнього бізнесу та тими, хто тільки збирався розпочати свою справу. Очевидно, що сприяння розвитку приватної ініціативи, покращення ділового середовища не є пріоритетами для Парламенту. Прикро, що замість того, аби дати підприємцям вудку, народні депутати місяцями блокують трибуну з обіцянками дати безкоштовну рибу.
Вже сьогодні на адресу Держкомпідприємництва надходять десятки дзвінків з проханням звернутись до Верховної Ради України, аби Парламент повернувся до цього питання і все ж таки прийняв проект, якого вже понад рік чекає підприємницьке середовище України.
З огляду на викладене від імені всіх підприємців України та в першу чергу представників малого і середнього бізнесу звертаємось до Вас з проханням сприяти тому, аби Верховна Рада України повернулась до розгляду норм, які містилися у проекті №4581 (можливо, у вигляді нового законопроекту) та позачергово ухвалила цей проект відразу в першому читанні та в цілому, оскільки проект вже відпрацьований профільним комітетом та неодноразово розглядався Верховною Радою України.
Сподіваємось, що Верховна Рада України повернеться обличчям до потреб малого і середнього бізнесу та зробить цей надзвичайно важливий крок на шляху до покращення умов підприємницької діяльності в Україні.

Голова                                                                                     О.В.Кужель

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: