Международная конференция “Привлечение международной технической помощи как составляющая стабильного развития Одесской области” (фото)


23 июня в здании Одесского регионального института государственного управления Национальной академии государственного управления при Президенте Украины состоялась 2-я Международная конференция "Привлечение международной технической помощи как составляющая стабильного развития Одесской области", на которую был приглашен корреспондент Бизнес-портала Измаила. Далее - основные выступления на языке оригинала.

ІГОР ПАРАСЮК, радник проекту «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність» (ЛІНК)
З 1992 року програма USAID в Україні надала коштів у розмірі 1,6 млрд. дол. США в якості гуманітарної та технічної допомоги.
Сьогодні в рамках USAID діють проекти:
1) Проект реформування комерційного права
2) Бізнес-інвестування та позики (виконавець: Western NIS Enterprise Fund / Horison Capital)
3) Підтримка демократії та ринкові реформи (виконавець: Євразія) – кредитування малих підприємств на суму 100 тис. дол.
4) Боротьба з торгівлею людьми (виконавець: Міжнародна організації з міграції)
5) Sunrise (виконавець: Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД)
6) ЛІНК (виконавець: Chemonica International Inc.). Діє до квітня 2010. Регіони: схід та південь України. Офіси: Київ, Сімферополь. Створена з 3 програм: TIBA + BizPro + LED/EPM). За 1 півріччя 2010 року в рамках програми:
- розроблено стратегічний план Теплодара
- ведеться робота по стратегічному плану Одеси
- ведеться робота по стратегічному плану Одеської агломерації (Одеса+Теплодар+Южне+Біляївський+Комінтерновський+Овідіопольський райони). Іллічівск вирішив розвиватись самостійно. Ідеї: сміттєпереробний завод, спільна транспортна система, спільне укріплення берегової лінії, сільський туризм.
В липні-серпні пройде цикл семінарів для бізнесу в Одеській області (як готувати проекти, як презентувати їх інвесторів). Треба усвідомлювати, що інвестор – не волшебник в голубом вертолете, не прилетить і не покаже БЕ СПЛАТНО кіно. Переможець конкурсу отримає можливість презентувати свій проект реальним інвесторам.
Контакти:
iparasyuk@linc.com.ua
067-738-02-12
044-425-47-47ДМИТРО ВАЛЕРІЙОВИЧ ЛЮБІВИЙ, секретар міської ради м. Южний
Основними підприємствами міста є порт та припортовий завод. Сьогодні реалізується проект компанії Delta Vilmar з виробництва в Южному тропічних масел з індонезійської сировини. В місті – найбільш високий рівень заробітної плати на душу населення в Україні. Як і в будь-якому місті бюджет базується в основному на подоходному податку. Створення нових підприємств призводить до зростання зайнятості, рівня заробітної плати – відповідно і надходжень до бюджету.
Комунальне підприємство міста, що виробляє хліб намагалося 3 роки тому отримати кредит ЄБРР, однак перепоною стало неврегульоване питання забезпечення заставою комунальної власності.
В Южному не так давно побудована можливо найсучасніша лікарня у країні. 6 мільйонів на будівництво отримано зокрема з коштів інвестора.

ПЕЧЕРСЬКИЙ ЛЕОНІД ОЛЕКСІЙОВИЧ, міський голова м. Теплодар
В місті відсутні об’єкти обласної чи державної власності. Всі підстанції та лінії електропередач належать громаді (на це отримано узгодження від Міністерства палива та енергетики). Створено технопарк, практично на 100% працює, отримано кредит на 10 млн. дол. на виробництво будівельних матеріалів.
Укладено договір намірів із Одеським державним економічним університетом про створення академічного містечка.
В місті дитячий сад було переведено на опалення сонячними батареями. В планах переведення місцевих водонасосів на автоматику, що дозволить зменшити енерговитрати в 3-4 рази.
В місті є проблема із очисними спорудами. Стоки доводиться транспортувати на 22 кілометри.

ТРЕТЬЯК ПАВЛО ГРИГОРОВИЧ, менеджер Програми ділових консультацій ЄБРР.
Програма працює в Україні з 1995 року. До участі у ній приймають підприємства із кадровим складом від 10 до 250 працівників; працюють не менше 2 років; є прибутковими; мають можливість реалізувати проекти, з яких надаються консультації. 85% звернень отримають фінансову підтримку у вигляді компенсації витрат на консалтинг (у т.ч. розробку проектної документації) у розмірі 50% для м. Київ і 60% для інших міст.
Програма працює на 2 напрямки: розвиток консалтингу та підтримка підприємств.
Види допомоги підприємствам:
- допомога у визначенні типа консультації (від ідеї до контракту)
- компенсація вартості послуг (50-60%)
- моніторинг та оцінка проекту (від контакту з консультантом до оцінки)
Види послуг, що підтримуються:
- розробка бізнес-планів
- енергозбереження
- інтелектуальні роботи
- проектна документація
- залучення інвесторів
Контакти:
tretyakp@ebrd.comКОМАРОВСЬКИЙ ВІКТОР ВІКТОРОВИЧ, доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України
Одеська область займає сьогодні за рівнем залучених інвестицій 16 місце в Україні. При цьому на першому місці – Донецька область, на другому – Луганська, на третьому – Київська.
Існує 2 реальних джерела ресурсів для місцевої громади:
1) Програми міждержавної допомоги:
а) BlackSea, Румунія-Україна-Молдова
б) USAID та інші агенції (Німеччини, Канади, Великобританії)
в) Посольства
2) Приватні фонди:
а) Східна Україна
б) Відродження
Взагалі в Україні нараховується до півсотні фондів. За даними досліджень ОРІДУ НАДУ близько 50% коштів цих фондів йдуть до Криму, Східної України та Києва. Причиною цього є належне функціонування в цих регіонах тандему «органи влади – консалтингові агенції – організація-грантоотримувач». Шансов на отримання грошей при наявності письма від органів влади значно більше.
За дослідженнями ОРІДУ НАДУ близько 30-40% всіх грантів припадає на так званих «грантоєдів», які роблять свою роботу професійно, і з якими тяжко боротися.
Близько 90% проектів йдуть до корзини після ознайомлення грантодавців лише з резюме.
В Україні сьогодні існує по суті 1 венчурний фонд – Horizon Capital, у той час, як наприклад в Росії – ціле море.
Є низка даних про грантоотримувача, які в першу чергу цікавлять особливо англійські та американські грантодавці:
- Історія діяльності
- З ким співпрацювали
- Які результати були досягнуті
- Що пишуть про грантодавця в Інтернеті. Якщо чогось немає в Інтернет – цього немає взагалі.
Бизнес-портал Измаила 24.06.10
Понравилась статья? Поделиться с друзьями: