Конкурс “Благотворитель года”У роки незалежності, коли відродився український бізнес, стало питання про його участь у суспільному житті, зокрема у вирішенні суспільних проблем. Більшість компаній зараз мають і активно впроваджують у життя різноманітні власні соціальні проекти. Ми впевнені в тому, що ця позитивна практика має знайти позитивну оцінку у нашому суспільстві. Це і спонукало нас започаткувати Національний конкурс "Благодійник року". Предметом конкурсу є винагородження і публічне визнання представників українського бізнесу за проведення благодійної діяльності, спрямованої на вирішення актуальних суспільних проблем. Також проведення конкурсу має на меті популяризацію благодійництва в Україні.

Організаторами конкурсу є Всеукраїнський благодійний фонд "Дитячий світ", Центр філантропії, Український форум благодійників, Міжнародний благодійний фонд "Україна 3000" та ІАЦ "Громадський простір".

Його метою є визначення і нагородження найбільших благодійників в Україні. У грудні буде проведено урочисте нагородженням благодійників із кожної області, а також 5 найбільших благодійників на національному рівні, які зробили найбільший внесок у вирішення суспільних проблем.

Заповнену заявку та додаткові матеріали слід надсилати поштою на адресу: 04211, м.Київ, а/с 83 (з поміткою „для Голови журі конкурсу “Благодійник року” Світлани Куц”) та продублювати електронною поштою на адресу info@blagodijnyk.org.ua або через он-лайн форму. Подані матеріали не рецензуються і не повертаються. Заявники несуть відповідальність за достовірність поданої інформації.
Кінцевий термін подання заявок: 30 листопада 2008 року.

У конкурсі можуть взяти участь фізичні особи, благодійні фонди, національні та міжнародні компанії, які надали благодійну допомогу для вирішення суспільних проблем На участь у конкурсі їх можуть висувати громадські організації, благодійні фонди, заклади освіти, культури і охорони здоров'я, або будь-які отримувачі благодійної допомоги і самі благодійники.

Під час конкурсу визначаються переможці у 14 номінаціях. Конкурс також передбачає вручення 18 спеціальних призів.

Переможці конкурсу визначаються у наступних номінаціях:

1. Транснаціональна компанія - бізнес структура, будь- якої форми реєстрації, що є представництвом чи дочірньою компанією іноземної структури. Сюди не відносяться бізнес-структури, що входять до міжнародних холдингів.

2. Вітчизняна компанія - великий бізнес - бізнес структура, що має риси великого бізнесу.

3. Вітчизняна компанія - середній бізнес - бізнес структура, що має риси середнього бізнесу.

4. Вітчизняна компанія - малий бізнес - бізнес структура, що має риси малого бізнесу: річний дохід до 500000 євро, кількість працівників до 50. Сюди не входять фізичні особи - підприємці.

5. Фізична особа - підприємець - особа, що є зареєстрованим підприємцем або працівником бізнес-структури, що займається благодійністю.

6. Фінансова установа - бізнес-структури чи організації, що надають фінансові послуги. Сюди входять банки, інвестиціні фонди, кредитні спілки, страхові компанії, тощо.

7. Корпоративний благодійний фонд - зареєстрований благодійний фонд, в складі засновників якого (чи засновником якого) є бізнес-структура чи кілька бізнес-структур. Рішення щодо діяльності такого фонду приймають представники бізнесу.

8. Приватний благодійний фонд - благодійний фонд, заснований приватними особами, які розпоряджаються діяльністю такого фонду самостійно або делегують повноваження іншим особам.

9. Благодійна організація - організація, зареєстрована згідно Закону України "Про благодійництво та благодійні організації"

10. Представництво міжнародного благодійного фонду чи недержавної організації - структура, яка здійснює благодійну діяльність в Україні, але має головний офіс за кордоном, виконує в Україні певну програму, або має спільний бренд з головною міжнародною структурою (сюди не входять благодійні фонди, які зареєстровані як українські міжнародні благодійні фонди).

11. Приватна особа - благодійник - фізична особа, яка надає фінансові та нефінансові пожертви.

12. Ініціативна група або колектив - добровільна ініціатива будь-яких осіб, що спрямована на благодійництво та допомогу іншим особам чи виконання суспільно-важливих завдань (сюди не відносяться політичні рухи).

13. Дитяча та молодіжна ініціатива в благодійництві - суспільно-корисна чи благодійна діяльність дітей, дитячих чи юнацьких колективів, молоді, молодіжних груп.

14. Благодійник - інститут громадянського суспільства - громадська організація, релігійна організація, спілка, що є неприбутковою недержавною організацією, що виконує благодійні проекти або надає благодійну допомогу.

Переможцям конкурсу за кожне призове місце буде вручено винагороду у формі стилізованої під емблему конкурсу статуетки із написом "Благодійник року 2008". Оголошення результатів конкурсу і вручення нагород відбудеться під час церемонії, про час і місце проведення якої оргкомітет письмово повідомить усіх учасників.

У рамках конкурсу переможці будуть визначатися окремо за кожною номінацією в результаті колегіального рішення Журі. Результати конкурсу будуть розміщені на веб-сайті конкурсу blagodijnyk.org.ua, а також на на веб-сайтах Співзасновників конкурсу www.philanthropy.org.ua, www.dytsvit.org.ua, www.ukraine3000.org.ua, www.ufb.org.ua.

Ми впевнені в тому, що наш конкурс сприятиме популяризації благодійності в Україні, а його нагороди незабаром матимуть високий рівень престижу. Ми впевнені в тому, що зможемо віднайти українських благодійників і гідно подякувати їм за їх працю на користь України.

Сергій Летенко,
голова оргкомітету
Другого Національного конкурсу
"Благодійник року"
Понравилась статья? Поделиться с друзьями: