Электронная отчетность должна быть доступной и прозрачной


Держкомпідприємництво:  перехід на електронний документообіг та звітність може бути здійснено виключно  після забезпечення доступності цієї процедури для суб’єктів господарювання, прозорості її механізму та ліквідації проявів монополізму на ринку надання послуг
5 листопада у Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва під головуванням Олександри Кужель було проведено нараду з питань внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 № 1087-р «Деякі питання організації електронного документообігу та звітності» за участю всіх зацікавлених  центральних органів виконавчої влади,  учасників ринку послуг, підприємців та  засобів масової інформації .
Основним  проблемним  питанням, що розглядалось, була необхідність уточнення норм, що передбачають запровадження процедури подання   звітності до органів державної влади у електронному вигляді, в частині залишення за підприємцями можливості подання такої звітності   і у паперовому вигляді. Розглядалась   також необхідність розробки та прийняття технічних специфікацій форматів підписаних електронних даних, що усуне монополізацію на ринку надання послуг сертифікації ключів електронного цифрового підпису.
Голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель зазначила, що головною метою запровадження процедури подання   звітності   у електронному вигляді є боротьба з корупційністю чиновників, зведення до мінімуму спілкування підприємців із бюрократами та спрощення механізму подання звітності.  «Ми працюємо на майбутнє», - підкреслила Голова Комітету. Як приклад було наведено досвід процедури реєстрації в Португалії, де підприємець може зареєструвати підприємство за годину, а подати звіти  за 15 хвилин.  Разом з тим, Олександра Кужель наголосила на тому, що перехід на електронний документообіг та звітність може бути здійснено виключно  після забезпечення доступності цієї процедури для суб’єктів господарювання, прозорості її механізму та ліквідації проявів монополізму на ринку надання послуг.   
На нараді було зазначено,  що під час реалізації положень Розпорядження на практиці було виявлено неготовність запровадження цієї процедури у встановлені  строки. Тому їх було вирішено подовжити до максимально припустимих у рамках реалізації положень Розпорядження загалом.
Під час наради було порушено питання щодо доцільності внесення змін і до розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.10.2009 № 1217-р «Про затвердження Національного плану дій з поліпшення адміністрування податків» у частині положень щодо обов’язковості подання суб’єктами господарювання передбаченої законом звітності до органів державної податкової служби виключно у електронному вигляді. Дані положення є спрямованими на подальше забезпечення поступового переходу на систему подання такої звітності у електронному вигляді, але виключно після забезпечення доступності цієї процедури для суб’єктів господарювання та прозорості її механізму.  
За результатами наради, з метою вирішення усіх наявних наразі проблемних моментів реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 № 1087-р «Деякі питання організації електронного документообігу та звітності», було вирішено розробити проект розпорядження Кабінету Міністрів України щодо внесення до нього необхідних змін. Держкомпідприємництва  ініціює доповнення, що передбачає обов’язок державних органів приймати звітність як у електронному, так і  у паперовому   вигляді.    Найближчим часом  проект   у вставленому законом порядку буде подано на розгляд Кабінету Міністрів України.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями: